שלב ראשון – סנכרון בין חשבון Zwift לחשבון ה-TrainingPeaks

ניגשים לחשבון ה- Zwift במחשב (לא דרך האפליקציה הכתומה, אלא דרך האתר Zwift.com). נכנסים ל- Profile ומשם ל- Connections. מתחת לרישום של Trainingpeaks לוחצים על Connect. 

נפתח המסך הבא: 

במסך הזה יש אפשרות ללחוץ על Allow. 

שלב שני – הצטרפות למיט אפ

הכנסו לאפליקציית הZwift הכתומה – מומלץ דרך המחשב או הטאבלט לטובת חוויית רכיבה במסך גדול, אך ניתן גם דרך הטלפון. יפתח לכם מסך הבית הבא המופיע מטה.

אם אתם מצטרפים למיט אפ של הקבוצה – ביחרו את המיטאפ לפי הכותרת הנכונה בשורה הראשונה תחת My Activities – התפריט הראשון שנפתח כברירת מחדל, והראשון מצד שמאל למעלה עם ציור של רוכב, כפי שנראה כאן:

לאחר שלחצתם על המיטאפ יפתח לכם מסך הרכיבה הבא, לדוגמא רכיבה כחלק ממיטאפ. ניתן לראות שהרוכבים שרוכבים איתי במיטאפ צבועים בצבע ירוק ברשימה מצד ימין. כאשר המוביל מסומן בסימן חץ חלול צהוב. בנוסף, ניתן לראות שנטען אימון מובנה כפי שמופיע בריבועים מצד שמאל. על כך נלמד בשלב השלישי.

שלב שלישי – טעינת אימון מובנה

לביצוע אימון מובנה שמופיע לכם ב-TP באופן עצמאי (ולא כחלק ממיט אפ בזמן מוגדר), לחצו על תפריט ה-Workouts הקיצוני ביותר מימין, כפי שמורה החץ האדום בצילום המסך:

לאחר שנפתח תפריט האימונים, תוכלו לראות את כל האימונים המובנים שמציע ה-Zwift כמו גם את התיקייה הייעודית של אימונים שהוזנו לכם -להיום- ב-TP:

אופציה נוספת לטעינת אימון –

אם אתם כבר בתוך מסך הרכיבה בתוך מיטאפ או סתם בכל מסלול אחר (זה לא באמת משנה איפה תבחרו לרכוב, רמת העצימות תקבע על פי האימון המוגדר, ה-Workout שמיד תבחרו), לחצו על MENU הכתום מצד שמאל למטה.

אם אתם לא רואים את הכפתור מופיע, הזיזו את העכבר על המסך ואז יופיע.

אז ייפתח המסך הבא בו בוחרים אימון מובנה Workout. כל שורה מייצגת ספריה:

הספריה העליונה ביותר שתמצאו נקראת: ״TrainingPeaks Custom Workouts״ לחצו עליה ואז תראו את האימון שנמצא לכם בלוח האימונים של TrainingPeaks באותו היום. במידה ולא מוזן לכם אימון רכיבה באותו היום לא תמצא הסיפריה. כמו כן, במידה ואימון הרכיבה מוזן ללא כותרת, הוא גם לא יופיע.

לכן, במידה ואתם רוצים לבצע אימון שרשום לכם ביום אחר עליכם לגשת ל- TrainingPeaks ולהזיז את האימון ליום שבו אתם נמצאים.

העלאת אימון ידנית מה-TP ל-Zwift

אופציה נוספת שניתן להשתמש בה במידה ועדיין יש לכם בעיות היא העלאת אימון ידנית ל-Zwift-

נכנסים לאימון ב-TP ולוחצים על החץ הקטן בפינה שמאפשר להוריד את האימון-

מורידים את האימון בקובץ ZWO  המתאים לזויפט.

את האימון שומרים במסמכים- ZWIFT- Workout . 

ברגע שהאימון נשמר שם תוכלו למצוא אותו בספריית האימונים שלכם תחת הספריה Custom Workouts השניה מלמעלה. 

הגדרת FTP ב-Zwift

על אף הסנכרון בין החשבונות נתוני המתאמן לא עובדים בין הTP ל-Zwift ולכן חשוב להגדיר בזוויפט את ערך ה- FTP אותו הגדרתם ב- TrainingPeaks! עושים זאת בתוך האפליקציה של ה-Zwift תחת עריכת הפרופיל שלכם אחרי שהתחלתם רכיבה. ניגשים ללחצן ה-Menu בפינה השמאלית של המסך:

לאחר שטענתם אימון, תוכלו לראות את האימון נמצא בחלק השמאלי של מסך הרכיבה. בדוגמא מטה שם האימון הוא Sweet spot 2 2*6.3 ותוכן האימון מופיע תחתיו במלבנים מאורכים צהובים (יכולים להיות בכל מיני צבעים). אתם מוכנים, בהצלחה!